کارپلی حرفه ای

برای خرید مانیتور خودرو شاید اصطلاحات زیادی به گوشتان خورده باشد، یکی از این اصطلاحات آپشن کارپلی هست.

کار پلی چیست

اما این Carplay چیست که همه دارندگان گوشی آیفون شیفته آن هستند؟!

کارپلی یک آپشن بسیار جذاب برای افرادی است که گوشی آیفون دارند، این آپشن به راننده این امکان را میدهد که با اتصال گوشی آیفون به مانیتور خودرو خیلی از آپشن های مهم گوشی را بر روی مانیتور نمایش دهد.

تفاوت کارپلی با میرورلینک

Carplay تفاوت زیادی با میرورلینک دارد، در میرورلینک تصویر گوشی بر روی مانیتور نمایش داده میشود و اکثرا باید صفحه گوشی روشن باشد، این آپشن کاربرد چندانی جز دیدن ویدئو ندارد چرا که همواره باید صفحه گوشی روشن باشد و قطعا این کار فایده ای برای مخاطب ندارد چون دستگاه خودرو هم اندروید است و با همان دستگاه امکان دیدن ویدئو و… بدون اتصال گوشی مهیا است.

اما در Carplay نیازی به روشن بودن صفحه گوشی نیست و فقط باید ارتباط بین گوشی و مانیتور برقرار شود تا همه امکانات گوشی آیفون بر روی مانیتور نمایش داده شود و همچنین از خود مانیتور قابل کنترل باشد.

بعنوان مثال شما اگر مسیریاب های ویز، گوگل مپ و… را در گوشی نصب کرده باشید انگار در مانیتور نصب کرده اید و از خود مانیتور امکان مسیریابی و… وجود دارد بدون اینکه به گوشی دست بزنید!

همچنین برای گوش دادن موسیقی از اپلیکیشن خود آیفون و یا نرم افزار رادیو جوان امکان گوش دادن به موسیقی بصورت آنلاین فراهم است.

نوتیفیکیشن های گوشی

در قابلیت Carplay نوتیفیکیشن های آیفون شما در مانیتور نمایش داده میشود و متوجه میشود از چه کسی پیام دریافت میکنید اما بنا به قوانین رانندگی امکان مشاهده پیام ها برای شما وجود ندارد، اما کارپلی تمام مسیج های شما را میخواند اما در ایران کاربرد زیادی ندارد چون به زبان انگلیسی خوانده میشود.


امکان برقراری تماس در کارپلی

در کارپلی امکان برقراری تماس بصورت کامل وجود دارد، هم میتوانید شماره گیری کنید و هم به تماس های ورودی پاسخ دهید.

در واقع در قابلیت Carplay مانیتور خودروی شما سرباز آیفون شما میشود و تمام دستورات آیفون را مو به مو و با دقت اجرا میکند و هیچ عملکردی از خود ندارد، حتی در این آپشن از GPS خود مانیتور استفاده نمیشود و از موقعیت یاب گوشی آیفون شما بهره میبرد.

قطعا اگر گوشی آیفون دارید این آپشن برای شما بسیار مهم و کاربردی و آسان خواهد بود.

لازم به ذکر است که همه مانیتور ها این قابلیت را ندارند اما با خرید یک دانگل کارپلی هر مانیتوری به کارپلی مجهز خواهد شد.

اما افرادی که گوشی اندروید دارند چه کنند؟! افرادی که گوشی اندرویدی دارند باید قید میرورلینک را بزنند و به سراغ اندروید اتو بروند.

قابلیت Android Auto بر روی تمام مانیتورهای اندرویدی از طریق گوگل پلی قابل نصب است.

در مقاله ای مشابه به بررسی اندروید اتو نیز خواهیم پرداخت…