در این مطلب قصد داریم تا 3 نکته ی مهم و اساسی را قبل از خرید مانیتور برای شما گردآوری نماییم. قبل از خرید مانیتور با دانستن این نکات انتخاب هوشمندانه تری را خواهید داشت. این سه نکته جزء نکاتی است که دانستن آن بر شما واجب می باشد. 

فهرست مطالب 

  • CPU
  • RAM
  • DISPLAY

تاثیر CPU در مانیتور خودرو 

اولین نکته مهم از سه نکته ی مهمی که میخواهیم به آن اشاره کنیم ، CPU ماشین می باشد. میزان قوی و ضعیف بودن CPU »انیتور شما تاثیر مستقیم در کارکرد آن دارد . CPU با کمک میزان حافظه RAM تعیین می کنند که چقدر مانیتور خودروی شما روان بوده و نسبت به حتی لمس حساس تر بوده و فرآیندهایی که شما از مانیتور خودروی خود انتظار دارید را برآورده نماید. 

اما RAM چه کمکی به عملکرد مانیتور می نماید.

RAM چه تاثیری در مانیتور دارد

میزان RAM خودرو شما ، تایین می کند که دستگاهی که خریداری می نمایید روان تر است یا کند تر . این یعنی چه ؟ CPU و RAM با استفاده از یکدیگر و با کمک یکدیگر تعیین کننده سرعت کار با مانیتور خودروی شما می باشد. هر چقدر میزان حافظه بالاتر باشد ، دستگاه خریداری شده توسط شما دارای سرعت بالاتری می باشد و هنگام کار با آن دچار نقص یا کمبود سرع ، و هنگ شدن نخواهید شد. همواره از ارکان اساسی مانیتور قبل از خرید که باید به آن توجه لازم را داشته باشید میزان حافظه RAM می باشد. 

از همه مهم تر DISPLAY

صفحه نمایش مهم ترین اصل در خرید مانیتور خودرو می باشد. قبل از خرید حتما به پنل مربوطه دقت نمایید . پنل های IPS که کمی قیمت بالاتری دارند از کیفیت بالاتری برخوردارند . همچنین صفحه نمایش IPS یا هر صفحه نمایش دیگر تا حدودی زیادی به تعداد پیکسل های موجود در مانیتور خودرو بستگی دارد . قبل از خرید مانیتور حتما به جنس پنل دقت نمایید . پنل های IPS زاویه دید خیلی مناسبی دارند و استانداردترین پنل برای تمامی خودروها پنل IPS می باشند.