یکی از معیار های خرید مانیتور برای خودرو انتخاب سایز و ابعاد آن است.

مانیتور های 9 اینچ و بزرگ تر

امروزه مانیتور خودرو در سایز ها و ابعاد مختلفی وجود دارد که اغلب آنها در فریم های نرمال بازار که 9 اینچ طراحی شده اند قابل نصب هستند.

یک استانداردی برای مانیتور های خودرو تعریف شده و کشور چین برای طراحی مانیتور و پنل های آن به یک زبان مشترک با سایر کشور ها رسیده اند.

پنل هایی که برای همه خودرو ها ساخته میشود در سایز 9 اینچ هستند.

هدف از این کار راحتی فروش محصولات و همینطور راحتی مشتری برای تعویض مانیتور خودرو برای سایر خودرو ها است.

پنل هایی که برای اکثر خودرو ها ساخته شده است سایز 9 اینچ هستند، اگرچه برخی پنل ها برای برخی خودرو ها در سایز 11 اینچ نیز طراحی شده که با یک تبدیل 11 به 9 ، همان مانیتور های 9 اینچ برای آن پنل ها نیز قابل نصب است.

پس در اینجا با این استاندارد و این زبان مشترک کار مشتری راحت است، زیرا با خرید یک مانیتور 9 اینچی امکان نصب آن برای هر خودرویی وجود دارد و بعد از فروش خودرو دغدغه ای وجود نخواهد داشت به جز خرید پنل 9 اینچ برای خودروی جدید.

مانیتور های 7 اینچ یا مینیمال

اما مانیتور های 7 یا 8 اینچ مخصوص همان خودرو طراحی شده و اغلب خودرو ساز ها که بصورت فابریک آن را نصب میکنند از این سایز استفاده میکنند.

مانیتور های در این سایز عمدتا زیبایی بصری زیادی به داشبورد میدهند و طراحی مینیمالی دارند.

اما با خرید مانیتور 7 یا 8 اینچ آن دستگاه مخصوص همان خودرو بوده و با فروش خودرو شاید امکان نصب برای خودروی دیگری وجود نداشته باشد.

با این حال مانیتور های مینیمال 7 یا 8 اینچی طرفداران خاص خودش را دارد که عمدتا افرادی از این سایز ها استقبال میکنند که عشق فابریکی هستند و مشخصات فنی مانیتور برای آنان چندان اهمیتی ندارد، چراکه در این سایز گستره انتخابی کمتر و محدود تری وجود دارد.

اما در مانیتور های سایز 9 اینچ تنوع و مدل بسیار زیاد است، حتی امروزه مانیتور های با ظاهر عجیب غریب و حتی تسلایی برای پنل های اینچی طراحی میشوند ولی ابعاد خود مانیتور ها بیشتر هستند مثل مانیتور های 12 اینچی و دیاموند 11.8 اینچی که در سایت مانیتوران موجود است.

نتیجه گیری:

پس اگر مشخصات فنی دستگاه برایتان مهم است و اهمیت دارد که برای سایر خودروهای بعدیتان از آن استفاده کنید به سراغ مانیتورهایی برای پنل های 9 اینچی بروید زیرا انتخاب زیادی در این سایز برای شما وجود خواهد داشت.

اما اگر سایز مینیمال و فابریک گونه را میپسندید بهتر است به سراغ مانیتور های مخصوص همان خودرو که عمدتا سایز 7 یا 8 هستند بروید ولی در این ابعاد محدودیت انتخاب دارید و شاید چند مدل بیشتر وجود نداشته باشد.